.


 
Strona główna
Aktualności
Cele i zadania
Kadra przedszkola
Dekalog przedszkolaka
Rozkład dnia
Wyprawka przedszkolaka
Galeria fotografii
Kontakt z nami

 

Galeria fotografii

Jeżeli witryna, nie wygląda tak, jak oczekujesz, obrazy lub przyciski nawigacyjne nie są wyświetlane. Może to być spowodowane problemem ze zgodnością w programie Internet Explorer. Przeczytaj więcej aby to zmienić.

17-18.12.2015 r. - Spotkanie opłatkowe
Spotkania opłatkowe stały się tradycją w naszym przedszkolu. W tym roku miały miejsce w dniach 17 i 18 grudnia. Przebiegały w niezwykle ciepłej, choć grudniowej atmosferze. W nastrojowo udekorowanych salach, w scenografii bożonarodzeniowej stajenki oraz przy brzmieniu pięknych polskich kolęd aniołki, pastuszkowie oraz dostojni królowie przedstawiały jasełka. Honorowymi gośćmi w tym dniu byli: Rodzice naszych wychowanków, emerytowani pracownicy, przedstawiciel władz miasta, przedstawiciele Rady Rodziców.

18.12.2015 r. - Jasełka w "Biedroneczkach"
W piątek 18 grudnia grupa 4 - latków "Biedroneczki" po raz pierwszy w swojej przedszkolnej karierze wystąpiła w długo przygotowywanym przedstawieniu jasełkowym pt. "Dzisiaj w Betlejem". Wszystkie dzieci w pięknych strojach zmierzyły się ze swoimi rolami w obecności licznie przybyłej widowni - rodziców i rodzeństwa. Były brawa i pochwały, kolędy i wzruszenie, świąteczne życzenia i upominki, a na zakończenie - słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

18.12.2015 r. - Królowa śniegu
W piątek 18 grudnia 2015 r. na zaproszenie pani dyrektor Janiny Rękawek, przedszkolaki z grup Ekoludki i Motylki udały się na wycieczkę autokarową do Szkoły Podstawowej w Gąskach, na przedstawienie "Królowa Śniegu". Inscenizacja znanej wszystkim baśni Hansa Christiana Andersena zrobiła ogromne wrażenie na najmłodszej publiczności. Wspaniała scenografia, piękne kostiumy oraz zdolności młodych aktorów przeniosły publiczność do prawdziwej krainy lodu.

16.12.2015 r. - Ubierzmy razem choinkę
"Ubierzmy razem choinkę" - z taką inicjatywą wyszło Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku do rodziców naszych przedszkolaków. Akcja miała na celu zatrzymanie się na chwilę w codziennym pędzie, spędzenie razem czasu oraz wspólne wykonanie ozdób choinkowych przez rodziców z dziećmi. Choinkę, na której zawisły ręcznie robione ozdoby, przedszkole już po raz kolejny otrzymało od Nadleśnictwa Olecko.

16.12.2015 - Optymistycznie i świątecznie w "Biedroneczkach"
W środę 16 grudnia grupę "Biedroneczki" odwiedziła mama Optymisty Tygodnia - Antosia Chmielewskiego, która opowiedziała dzieciom o swoim synku m.in. dowiedzieliśmy się, że ulubionym kolorem Antka jest kolor zielony - w takim kolorze lubi się ubierać i kolekcjonuje zabawki również zielone (dinozaury, węże). Przedszkolaki bawiły się w zabawę ruchową reagując ruchem na kolor zielony lub czerwony, a potem zrobiło się już bardzo świątecznie - Antoś ubrał czapkę Mikołaja i wszyscy wysłuchali pięknej bajki o choince. "Biedroneczki" ozdabiały również świąteczne drzewka, a efekty pracy były imponujące.

11.12.2015 r. "Czar Bożego Narodzenia"
Już po raz jedenasty społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku zorganizowała koncert charytatywny "Czar Bożego Narodzenia". Z tej okazji najstarsze grupy z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku zostały zaproszone do Regionalnego Ośrodka Kultury "Mazury Garbate" na inscenizację "Piotrusia Pana", którą przedstawili uczniowie szkoły. Zaprezentowana przez aktorów wersja znanej i lubianej przez wszystkie dzieci historii została bardzo dobrze przyjęta przez najmłodszą publiczność. "Piotruś Pan" to niezwykle kolorowy, wesoły, roztańczony i rozśpiewany spektakl.

4.12.2015 r. - Spotkanie z Mikołajem
Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Tegoroczna nietypowa aura nie zmyliła Świętego Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, na uroczystości pojawił się 4 grudnia w naszym przedszkolu długo oczekiwany przez dzieci gość - Mikołaj kochany przez wszystkich. Cały rok czekał na ten dzień, aby wręczyć prezenty. Dzieci ucieszyły się bardzo z tej niezwykłej wizyty. Podczas spotkania z Mikołajem przedszkolaki zaśpiewały Mikołajowi piosenki, wyrecytowały wierszyki. Na twarzach widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie. Po występach Mikołaj obdarował dzieci upominkami.

7.12.2015 r. - Mikołajkowe spotkanie w "Biedroneczkach"
Dzieci kochają Mikołaja i mogą na jego temat rozmawiać w nieskończoność, dlatego dzisiejsze spotkanie z mamą naszej Optymistki Tygodnia - Milenki Sinkiewicz cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Pani Iwona opowiedziała przedszkolakom o tym, jak w domu Milenki wyglądały świąteczne spotkania z Mikołajem prezentując jednocześnie zdjęcia na pięknie ozdobionej planszy. "Biedroneczki" wysłuchały też książki o Mikołaju, z której dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy: gdzie mieszka, kto mu pomaga, skąd bierze zabawki dla dzieci, skąd wie, czy dzieci są grzeczne, jakimi saniami jeździ i wiele innych ciekawostek o życiu Świętego.

16 - 17.11.2015 - Pasowanie na przedszkolaka
W dniu 16 i 17 listopada 2015 roku w grupie ,,Pszczółki" i grupie popołudniowej 3 - 4 - latków odbyła się uroczystość "Pasowania na Przedszkolaka". Dzieci zaprezentowały rodzicom wiersze, piosenki i tańce, których nauczyły się do tej pory. Następnie dzieci złożyły ślubowanie, a Pani dyrektor dokonała aktu pasowania i rozdała pamiątkowe dyplomy. Po części oficjalnej rodzice wraz z dziećmi zaproszeni zostali do wspólnego poczęstunku. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za liczny udział w uroczystości i wspólną zabawę.

16.11.2015 - Dzień tolerancji
Dnia 16 listopada 2015 r. dzieci z grupy integracyjnej "Kropelki" z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku zaprosiły uczniów klasy integracyjnej I "c" z Zespołu Szkół w Olecku, grupę przedszkolną z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Dzieci Głuchych w Olecku oraz grupę przedszkolną z Centrum Edukacji Specjalnej przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku do wspólnych obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Dzieci obejrzały przedstawienie kukiełkowe pt. "Mały, duży, gruby, chudy" w wykonaniu nauczycielek z grupy "Kropelki", które miało na celu uświadomienie dzieciom, że tak naprawdę każdy z nas jest inny i należy to szanować.

19.11.2015 - " Barwy jesieni" - konkurs plastyczny
W dniu 19 listopada 2015 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny " Barwy jesieni" organizowany przez Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku. Ideą konkursu było zwrócenie uwagi na piękno otaczającego nas świata a przede wszystkim urokliwej pory roku, jaką jest jesień. Do konkursu zostało zgłoszonych 39 prac plastycznych wykonanych przez dzieci w wieku przedszkolnym z przedszkoli "Jedyneczka", "Smyk" "Bajka", "Kubuś i Przyjaciele", Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku oraz z oddziałów przedszkolnych przy SP1 w Olecku, SP3 w Olecku, SP w Gąskach, ZS w Judzikach i ZS w Olecku.

18.11.2015 - "Biedroneczki" w świecie dinozaurów
W środę 18 listopada 2015 r. nasz Optymista Tygodnia - Michał Derman wraz ze swoim tatą przenieśli naszą grupę w świat dinozaurów - zwierząt, które ciągle budzą wśród dzieci wielkie zainteresowanie. Wykorzystując pięknie przygotowaną prezentację ze zdjęciami dinozaurów, albumy, a nawet wiersze o tych ciekawych gadach, tata Michałka opowiedział przedszkolakom ciekawostki na ich temat. Dzieci bawiły się także naśladując dinozaury w czasie zabawy ruchowej. Składamy serdeczne podziękowania panu Dermanowi za poświęcony nam czas i ciekawe opowieści.

13.11.2015 - "Dzieciństwo bez próchnicy"
Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku realizuje projekt "Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej z udziałem Ministerstwa Zdrowia. Celem tego projektu jest propagowanie prawidłowej higieny jamy ustnej wśród dzieci w wieku przedszkolnym, ograniczenie występowania choroby próchnicowej zębów oraz poprawa stanu zdrowia jamy ustnej.

13.11.2015 - Muzyczne spotkanie w "Biedroneczkach"
W piątek 13 listopada grupa "Biedroneczki" gościła członków rodziny Kai Kozłowskiej - rodziców i uzdolnionego muzycznie wujka. Rodzice w ciekawy sposób opowiedzieli dzieciom o swojej pracy oraz zainteresowaniach Kai - "Optymistki Tygodnia" - demonstrując jednocześnie w komputerze zdjęcia z pierwszych dni i miesięcy jej życia. Uwieńczeniem naszego spotkania była muzyczna uczta , którą przygotował wujek naszej Optymistki, demonstrując nam 2 gitary - klasyczną i elektryczną. Przedszkolaki wysłuchały dwóch utworów oraz przypomniały sobie znaną piosenkę o krasnoludkach przy gitarowym akompaniamencie.

13.11.2015 - Finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Tere - fere" W. Chotomsk
13 listopada 2015 r. (w piątek) odbył się w AGT ROK "Mazury Garbate" w Olecku Finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Tere - fere" W. Chotomskiej, organizowanego przez Miejsko - Powiatową Bibliotekę Publiczną w Olecku oraz Powiatowe Centrum Wspierania Edukacji - Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Olecku. W pierwszej kategorii (klasy 0 - III) w konkursie wzięło udział 47 dzieci. Wśród laureatów tej grupy znalazł się nasz wychowanek - Olivier Nartowicz (grupa "Motylki"), który zajął II miejsce. Nagrodzony otrzymał dyplom oraz piękną książkę z wierszami polskich autorów.

10.11.2015 - Uroczyste obchody Dnia Niepodległości
We wtorek (10.11.2015 r.) w naszym przedszkolu obchodzona była uroczyście kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu każde dziecko miało kotylion oraz chorągiewkę w kolorze biało - czerwonym. Podczas uroczystej akademii wszyscy zebrani wspólnie odśpiewali hymn Polski, a dzieci z grup starszych ("Motylki" i "Ekoludki") zaprezentowały montaż słowno - muzyczny nawiązujący do obchodów 11 Listopada. Dzieci z grupy "Kropelki" zaśpiewały piosenkę "Biało - czerwoni", a grupa "Biedronki" piosenkę "Lajkonik".

4.11.2015 - "Biedroneczki" w Bibliotece Dziecięcej
W środę 4 listopada, na zaproszenie mamy Piotrusia Danilewicza, 4 - latki z grupy "Biedroneczki" udały się na bajkowe spotkanie do Biblioteki Dziecięcej, gdzie wysłuchały opowieści o owieczce i strachu na wróble. Z dużym zainteresowaniem wysłuchały również bardzo oryginalnej bajki pt. "Bajka bez obrazków". W dalszej części wizyty w bibliotece, przedszkolaki dały upust własnej wyobraźni rysując stracha na wróble - bohatera wysłuchanego opowiadania. Na pożegnanie mama Piotrusia obdarowała dzieci książeczkami z wesołymi i bardzo lubianymi wierszami J. Brzechwy oraz zakładkami do książek.

30.10.2015 r. - "Biedroneczki" w Media Expert
W piątek 30 października, na zaproszenie mamy Zoi Jaworowskiej - Optymistki Tygodnia, 4 - latki z grupy "Biedroneczki' odwiedziły jeden z największych w naszym mieście sklepów - Media Expert. Pani Marta Turowska wprowadziła dzieci w radosny nastrój rozdając im na powitanie wesołe buźki, a w sklepie czekało na dzieci wiele niecodziennych atrakcji. Przedszkolaki zobaczyły dużą różnorodność nowoczesnego sprzętu gospodarstwa domowego i elektronicznego oraz poznały jego zastosowanie.

29.10.2015 - "Motylki" z wizytą w klasie pierwszej"
W czwartek (29.10.2015 r.) dzieci z grupy "Motylki" wybrały się z wizytą do Szkoły Podstawowej nr 3 w Olecku. Naszymi gospodarzami byli uczniowie klasy I "c", ze swoją panią - Karoliną Wójcik. Mieliśmy okazję obejrzeć budynek szkoły oraz klasę, w której uczą się dzieci. Starsi koledzy opowiedzieli nam, na czym polega nauka w szkole, pokazali swoje książki i przybory. Każdy przedszkolak zasiadł w szkolnej ławce i mógł poczuć się jak prawdziwy uczeń.

28.10.2015 - ZAJĘCIA OTWARTE
ajęcia otwarte zawsze wzbudzają wiele pozytywnych emocji wśród Rodziców, ponieważ uczestnicząc w nich mogą oni poznać charakter pracy wychowawczo - dydaktycznej z dziećmi. Zajęcia tego typu są realizowane w naszym przedszkolu we wszystkich grupach w ramach współpracy przedszkola z Rodzicami.

14.10.2015 - MIEJSKO - POWIATOWE OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ
W dniu 14 października 2015 roku w sali widowiskowej Regionalnego Ośrodka Kultury Mazury Garbate odbyły się miejsko - powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Wzięli w nich udział dyrektorzy, nauczyciele oraz pracownicy oświatowi z powiatu oleckiego. Z tej okazji burmistrz miasta Wacław Olszewski oraz starosta olecki Marian Świerszcz złożyli życzenia wszystkim pracującym w szkolnictwie. Nie zabrakło odznaczeń i wyróżnień za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej.

22.10.2015 - "Pasowanie na przedszkolaka"
"Pasowanie na przedszkolaka" to pierwsza wyjątkowa uroczystość życiu dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dnia 22.10.2015 r. w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi jedna z najmłodszych grup "Wesołe skrzaty" miała swoje pierwsze święto. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki, tańczyły i śpiewały otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa.

21.10.2015 - "Biedroneczki w salonie fryzjerskim"
W środę 21 października, na zaproszenie mamy Nadii Cimochowskiej, grupa "Biedroneczki" wybrała się na pouczająca wycieczkę do salonu fryzjerskiego. To kolejna okazja do zapoznania się z zawodami rodziców w ramach realizacji "Optymisty tygodnia".

14.10.2015- Dzień Edukacji Narodowej
W dniu 14 października 2015 roku cała społeczność Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku uczestniczyła w uroczystym spotkaniu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom przedszkola z okazji tego święta złożyła podczas uroczystości pani dyrektor Małgorzata Puchalska. Do życzeń przyłączyli się przedstawiciele Rady Rodziców. Przedszkolaki z grupy "Motylki" zaprezentowały część artystyczną i wręczyły laurki.

12.10.2015 - "Biedroneczki" w ZST
W poniedziałek 12 października dzieci z grupy "Biedroneczki" skorzystały z zaproszenia mamy Wojtusia Gogacza, który jest "Optymistą Tygodnia" i udały się na wycieczkę do Zespołu Szkół Technicznych w Olecku, gdzie p. Marta Gogacz jest nauczycielką języka rosyjskiego.

10.10.2015 - Przedszkolaki sadzą drzewa
Nasze przedszkole bierze udział w 13. edycji programu ŚWIĘTO DRZEWA, które to przypada 10 października. Dzień wcześniej w przedszkolu prowadzona była akcja sadzenia drzew oraz towarzyszył jej program edukacji ekologicznej. Naszym marzeniem jest żyć i cieszyć się pięknem przyrody. By one mogły spełnić się, należy szczególnie w tych dniach zrobić coś dla natury. Bez naszego wsparcia drzewa same nie ochronią się.

29.09 i 01-02.10.2015 - Wycieczka do biblioteki
W dniach 29.09 i 01-02.10 dzieci z grupy Pszczółki, Biedroneczki, Motylki, Kropelki i Ekoludki wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Dziecięcej. Miały okazję obejrzeć bogaty księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich, jak również zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek. Ponadto brały aktywny udział w zajęciach słuchając fragmentów wierszy i bajek. Była również wycieczka pośród półek z książkami. Panie bibliotekarki zachęcały dzieci do korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Na zakończenie dzieci dostały kolorową kredę i rysowały postacie z ulubionych bajek przed budynkiem biblioteki. Przedszkolaki obiecały, że wrócą tu z rodzicami.

08.10.2015 - Niecodzienny gość w "Biedroneczkach"
W czwartek 8 października grupa 4 - latków "Biedroneczki" gościła pana policjanta. W ramach realizacji "Optymisty Tygodnia" odwiedził nas tata Frania Rynkiewicza, który jest policjantem w KPP w Olecku. W bieżącym tygodniu rozmawialiśmy w przedszkolu na temat bezpieczeństwa dzieci w różnych sytuacjach życia codziennego, a wizyta policjanta była dopełnieniem i utrwaleniem wiadomości na ten temat.

01.10.2015 r. - Światowy Dzień Muzyki w przedszkolu
"Słychać śpiew wśród naszych sal, to muzyki wielki czar" - tak rozpoczęliśmy 1 października 2015 r. Światowy Dzień Muzyki w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi. Tego dnia najmłodsze grupy "Wesołe skrzaty" oraz "Krasnale" miały okazję zapoznać się i usłyszeć na żywo dźwięki instrumentu jakim jest trąbka, ponieważ odwiedził nas tata Karolinki - pan Piotr Marciniak, który jest nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Olecku.

30.09.2015 r. - Dzień Chłopaka w przedszkolu
W dniu 30 września 2015 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Tego dnia świętowały wszystkie dzieci: małe i duże. Zorganizowano wiele zabaw i konkursów tak, aby każdy chłopak mógł się wykazać sprawnością. Odbyły się zabawy, gry i konkursy, przy których wszyscy świetnie się bawili.

25.09.2015 r. - Nadleśnictwo Olecko "Leśny zakątek"
W dniu 25 września przedszkolaki z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi z grupy "Motylki" wybrały się na wycieczkę do obiektu dydaktycznego "Zakątek leśny" znajdującego się przy siedzibie Nadleśnictwa w Olecku. Po obiekcie oprowadził nas pan Piotr Wydra, który zaproponował dzieciom wspólną zabawę przy interaktywnych tablicach dydaktycznych, nawiązujących do tematyki leśnej.

21.09.2015r. - Dzień Przedszkolaka
"W Dniu Przedszkolaka jesień witamy, optymistycznie i zdrowo czas spędzamy" - pod takim hasłem przedszkolaki bawiły się na festynie jesiennym, który zorganizowało nasze przedszkole z udziałem rodziców.

18.09.2015 - Ekoludki na pierwszej wycieczce w nowym roku szkolnym
Dnia 18.09.2015 r. przedszkolaki z grupy Ekoludki wybrały się na wycieczkę autokarową do Możnych na zaproszenie mamy Daniela - pani Moniki Pardo. Korzystając ze sprzyjającej pogody dzieci spędziły czas na grach zabawach ruchowych na boisku.

18.09.2015 - Pyszne witaminki - robimy sałatkę owocową.
18 września 2015 r. przedszkolaki z grupy "Motylki" na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną owocową sałatkę. Na degustację zaprosiliśmy panią wicedyrektor Danutę Paukszt. Panie pochwaliły dzieci za wspaniałą pracę i pyszną sałatkę.

17.06.2015 - IX Festyn Integracyjny „Kids 4 Kids
W dniu 17 czerwca grupa Motylki uczestniczyła w IX Festynie Integracyjnym „Kids 4 Kids, dzieci-dzieciom” organizowanym przez PCWE PP-P w Olecku. Wszystkie zabawy i konkurencje opatrzone były nagrodą w postaci słodkości. Każdy uczestnik festynu, który zdobył 8 stempli na karcie zabaw mógł wziąć udział w losowaniu nagród.

15.06.2015 r. - Festyn Rodzinny
W poniedziałek 15 czerwca 2015 r. nasze przedszkole we współpracy z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct działającym przy Warmińsko- Mazurskiej Izbie Rolniczej zorganizowało Festyn Rodzinny pod hasłem „My dzieci Unii Europejskiej”.

29.05.2015 - Ciekawe zajęcia w bibliotece. W maju dzieci z grupy „Ekoludki” wybrały się do Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Olecku, a tam spotkała je miła niespodzianka. Poznały przygody małego, sympatycznego wróbelka Elemelka, które przeczytała im pani bibliotekarka.

1.06.2015 r. - Dzień Dziecka. Długo oczekiwaną, piękną pogodą przywitał nas czerwiec, a wraz z nim ulubione święto naszych milusińskich - Dzień Dziecka. Na zaproszenie ratowników WOPR przedszkolaki gościły na plaży miejskiej, gdzie jak co roku czekały na nie niecodzienne atrakcje.

27.05 2015 r. - Wycieczka do Sypitek W środę 27 maja już od rana przedszkolaki były podekscytowane wyjazdem na długą wycieczkę, którą zorganizowała Rada Rodziców z okazji Dnia Dziecka. Cztery autokary naszych przedszkolaków wyruszyły do Ełku, gdzie przesiadły się do kolejki wąskotorowej, która zawiozła dzieci do miejscowości Sypitki.

22 - 26.05. 2015r. Dni Rodziny w przedszkolu. Jak co roku, w naszym przedszkolu bardzo uroczyście obchodziliśmy Dni Rodziny. Każda grupa przygotowała swoim kochanym rodzicom własnoręcznie wykonane laurki, drobne upominki, bukieciki pachnących kwiatów.

25. 05. 2015r. - dzieci z grupy „Biedronki” odwiedziły zakład ogrodniczy pani E. Gołębiewskiej w Olecku. W poniedziałek, 25. 05. 2015r., dzieci z grupy „Biedronki” odwiedziły zakład ogrodniczy pani E. Gołębiewskiej. Wycieczka była okazją do poznania sposobu uprawy różnego rodzaju warzyw, ziół oraz pięknych kwiatów.

22.05.2015 r. - Biedroneczki i Pszczółki w bibliotece! 22
Dn. 22.05.2015 r. nasze przedszkolaki wraz z wychowawczyniami udały się do Miejsko – Powiatowej Biblioteki w Olecku. Dzieci z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem.

20.05.2015 r. - Pszczółki w świecie muzyki. Dnia 20.05.2015 r. dzieci z grupy Pszczółki odwiedzili rodzice Jędrusia Topolskiego, którzy zabrali nasze przedszkolaki w zaczarowany świat muzyki. Podczas spotkania dzieci miały okazję posłuchać utworów granych na flecie poprzecznym oraz gitarze elektrycznej.

11. 05. - 15. 05. 2015r. Podróż po krajach Unii Europejskiej W dniach od 11.05.2015r. do 15.05. 2015r., w naszym przedszkolu (Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku), obchodzony był Tydzień Europejski, w ramach którego, odbyły się multimedialne prezentacje prowadzone przez pana Dawida Bondarenko – konsultanta PIE Olecko...

13.05.2015r. „O dobrym zachowaniu”- teatrzyk.
W naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne połączone z warsztatami dla dzieci przygotowane przez Teatrzyk „Smyk” z Białegostoku. Bohaterką przedstawienia była pomocna księżniczka, do której przychodziły dzieci nie radzące sobie ze swoimi słabościami i problemami: niegrzeczna dziewczynka, brudas, łakomczuch i rozrabiaka.

12. 05. 2015 Pszczółki z wizytą w Powiatowej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej Dn. 12. 05. 2015 r. dzieci z grupy Pszczółki wybrały się na bardzo ciekawą wycieczkę. Była to wycieczka do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olecku.

11.05.2015 - Dzieci z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku z wielkim entuzjazmem przyłączyły się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Optymizmu. Swoje dobre nastawienie do świata i ludzi dzieci okazały śpiewem, wspólnymi zabawami oraz barwnymi strojami w kolorach tęczy.

28.04.2015 - Wycieczka do Puszczy Boreckiej Korzystając z pięknej pogody, dzieci z grupy Pszczółki wybrały się na pełną niezapomnianych wrażeń wycieczkę do Puszczy Boreckiej. Do puszczy zaprosili nas Państwo Sylwia i Jarosław Walentukiewicz, rodzice optymisty tygodnia - Łukasza.

22.04.2015 Światowy Dzień Ziemi Światowy Dzień Ziemi, to nazwa akcji prowadzonej corocznie wiosną w naszym przedszkolu, których celem jest promowanie postaw ekologicznych pod hasłem: „ ZIEMIA TO NASZ RAJ, WIĘC O NIEGO DBAJ”.

16.04.2015 r. – Wizyta żołnierza u Biedroneczek W czwartek 16 kwietnia 2015 roku gościliśmy w naszym przedszkolu żołnierza Karola Skibickiego, kaprala z Jednostki Wojskowej 4808 w Gołdapi. Pan Karol Skibicki jest tatą Adama, odwiedził nas w ramach realizacji programu „Optymista Tygodnia”. W spotkaniu wzięły udział przedszkolaki z grupy „Biedroneczki”, „Kropelki” i „Ekoludki”.

15.04. 2015r. - Konkurs piosenki przedszkolnej „Tęczowe Nutki” W środę, (15. 04. 2015r.) w ROK „Mazury Garbate” w Olecku, odbył się kolejny konkurs piosenki przedszkolnej „Tęczowe nutki”, zorganizowany przez nasze przedszkole. Wszystkich zebranych powitała pani dyrektor Małgorzata Puchalska oraz pan burmistrz Wacław Olszewski.

11.04.2015 - Otwarta sobota w naszym przedszkolu. Pomimo soboty, 11.04.2015 r., nasze przedszkole (Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku) tętniło życiem. Już po raz drugi tej wiosny w przedszkolu pojawili się rodzice z dziećmi, które już niedługo zostaną przedszkolakami.

10.04.2015 r. - Ekoludki w WTZ.  „EKOLUDKI” miały okazję uczestniczyć w niecodziennych zajęciach w Warsztatach Terapii Zajęciowej. W pracowni rękodzieła artystycznego, instruktor terapii p. Agnieszka Sznurkowska uczyła jak nadawać glinie dowolne kształty. Przy okazji dzieci dowiedziały się na temat technik ceramicznych i wypalania gliny.

09.04.2015 - Pierwsza pomoc w Bajkolandii.  Nasze przedszkolaki obejrzały spektakl teatralny przygotowany przez białostockie Studio Teatralne. Przedstawienie zawierało treści dotyczące bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach życia codziennego.

01.04.2015 - Wizyta Wielkanocnego Zajączka  Zgodnie z tradycją w środę 1 kwietnia nasze przedszkolaki odwiedził Wielkanocny Zajączek. Złożył wizytę w każdej grupie. Zaopatrzony był w długo wyczekiwane przez dzieci prezenty. Zajączek obejrzał występy przedszkolaków – wielkanocne piosenki, wierszyki, a także bawił się z dziećmi w kole.

26.03.2015  - Kiermasz Wielkanocny Na kilka dni przed Wielkanocą zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu KIERMASZ WIELKANOCNY. Można było kupić niepowtarzalne ozdoby świąteczne oraz przepyszne ciasta upieczone przez nasze panie. Zebrane pieniądze w kwocie 350 złotych zostaną przeznaczone na potrzeby przedszkola.

21.03.2015 Otwarta Sobota W sobotę 21.03.2015 r. nasze przedszkole gościło Rodziców z dziećmi, które od września mają zamiar stać się prawdziwymi przedszkolakami. Liczne grono maluchów witały zajączki, które częstowały lizakami. Dzieci miały okazję obejrzeć wiosenny występ najstarszych przedszkolaków, bawiły się przy muzyce...

20.03.2015 Witaj wiosno! Astronomiczna wiosna przyszła do nas w piątek 20 marca. Tego dnia wszystkie przedszkolaki z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku wybrały się na jej powitanie w wiosennym , barwnym korowodzie ulicami miasta nad rzekę.

16.03.2015 Pszczółki w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Ddzieci z grupy Pszczółki wybrały się na wycieczkę do Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Olecku. Przedszkolaki zostały zaproszone przez mamę Zosi Wiśniewskiej – Joannę Wiśniewską, która w poradni jest psychologiem.

16.03.2015 r.Grupa „Biedroneczki” gościła w Hali Lega –
W poniedziałek (16.03.2015 r.) czterolatki z grupy „Biedroneczki” uczestniczyły w wycieczce do oleckiej Hali Lega. Wybraliśmy się tam na zaproszenie mamy Nikoli Adamczyk – Optymistki Tygodnia. Po przybyciu do hali dzieci pod przewodnictwem Pani Joanny rozpoczęły zwiedzanie obiektu.

23.02.2015 r.  - Teatrzyk  „O niesfornym Antku” – to tytuł przedstawienia teatralnego, przygotowanego przez białostockie Studio Artystyczne „Smyk”, które obejrzały nasze przedszkolaki. Przedstawienie przekazało przedszkolakom treści wychowawcze dotyczące właściwego zachowania się w różnych sytuacjach życia codziennego, a szczególnie w kontaktach koleżeńskich.

16.02.2015 r. - Pszczółki robią sok!  Dzieci z grupy Pszczółki doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Z myślą o witaminkach, dn. 16.02.2015 r. postanowiliśmy zrobić sok marchwiowo - jabłkowy.

11.02.2015 r. - Pszczółki w hurtowni warzyw i owoców.   Dnia 11.02.2015 r. przedszkolaki z grupy Pszczółki wybrały się na wycieczkę do hurtowni warzywno – owocowej, do której zaprosili nas rodzice Danielka w ramach realizacji programu Optymista Tygodnia.

27.01.2015 r. Ekoludki lepią bałwana. Korzystając z uroków zimy, która na początku poskąpiła nam śniegu, spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu. Zima nie wymusza na nas braku aktywności, wręcz przeciwnie, śnieg zachęca do zabaw i szaleństwa.

16.01.2015 „Ekoludki” w szkole Fakt pójścia do szkoły stanowi ważny moment w życiu dziecka. Jak poradzi ono sobie w nowej rzeczywistości, zależy od stopnia jego gotowości do podjęcia nauki w szkole. Wizyta w Szkole Podstawowej nr 3 w Olecku, udział w lekcji, to ukazanie dzieciom przyjaznej szkoły, która zapewnia poczucie bezpieczeństwa.

23.01.2015r.  Bal w przedszkolu dzisiaj… Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest to impreza bardzo lubiana przez dzieci, dostarczająca im wielu przeżyć i radości. Tak było również i tym razem. 23 stycznia 2015 r. był w naszym przedszkolu dniem wyjątkowym, na który wszyscy czekali z wielką niecierpliwością.

20 – 22.01.2015 r. – Dzień Babci i Dziadka Dla mojej Babuni, Dla mojego Dziadka Mnóstwo życzeń słodkich Tak, jak czekoladka… Te i inne słoneczne życzenia składały nasze przedszkolaki na uroczystościach zorganizowanych we wszystkich grupach wiekowych w dniach 20 – 22.01.2015 r.

19.01.2015 r. - „Śniegowy Bałwanek” 19 stycznia 2015 r. przedszkolaki obejrzały spektakl teatralny przygotowany przez Studio Artystyczne „Narwal”. Przedstawienie dostarczyło dzieciom wielu artystycznych wrażeń, ale nie tylko. Zawierało również treści dydaktyczne: przedszkolaki utrwaliły niektóre pojęcia z zakresu edukacji matematycznej...

13.01.2015 r. - IX Powiatowy Konkurs Kolęd 13 stycznia 2015 r. dzieci z naszego przedszkola – Julia Szymulewska i Wojtek Szałkowski wzięli udział w IX Powiatowym Konkursie Kolęd, który odbył się w Zespole Szkół w Olecku. Wprawdzie dzieci nie zajęły żadnego miejsca, ale wykazały się ogromną wrażliwością, radością i talentem.

Archiwum galerii z 2014 roku

Archiwum galerii z 2013 roku

Archiwum galerii z 2012 roku

Archiwum galerii z 2011 roku

Archiwum galerii z 2010 roku

Archiwum galerii z 2009 roku

Archiwum galerii z 2008 roku

 

  Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w OleckuOstatnia aktualizacja: 2015-06-19