.


 
Strona główna
Aktualności
Cele i zadania
Kadra przedszkola
Dekalog przedszkolaka
Rozkład dnia
Wyprawka przedszkolaka
Galeria fotografii
Kontakt z nami

 

Galeria fotografii

Jeżeli witryna, nie wygląda tak, jak oczekujesz, obrazy lub przyciski nawigacyjne nie są wyświetlane. Może to być spowodowane problemem ze zgodnością w programie Internet Explorer. Przeczytaj więcej aby to zmienić.

Przedszkolaki z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku sadzą drzewa
Nasze przedszkole bierze udział w 13. edycji programu ŚWIĘTO DRZEWA, które to przypada 10 października. Dzień wcześniej w przedszkolu prowadzona była akcja sadzenia drzew oraz towarzyszył jej program edukacji ekologicznej. Naszym marzeniem jest żyć i cieszyć się pięknem przyrody. By one mogły spełnić się, należy szczególnie w tych dniach zrobić coś dla natury. Bez naszego wsparcia drzewa same nie ochronią się.

29.09 i 01-02.10.2015 - Wycieczka do biblioteki
W dniach 29.09 i 01-02.10 dzieci z grupy Pszczółki, Biedroneczki, Motylki, Kropelki i Ekoludki wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Dziecięcej. Miały okazję obejrzeć bogaty księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich, jak również zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek. Ponadto brały aktywny udział w zajęciach słuchając fragmentów wierszy i bajek. Była również wycieczka pośród półek z książkami. Panie bibliotekarki zachęcały dzieci do korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Na zakończenie dzieci dostały kolorową kredę i rysowały postacie z ulubionych bajek przed budynkiem biblioteki. Przedszkolaki obiecały, że wrócą tu z rodzicami.

08.10.2015 - Niecodzienny gość w "Biedroneczkach"
W czwartek 8 października grupa 4 - latków "Biedroneczki" gościła pana policjanta. W ramach realizacji "Optymisty Tygodnia" odwiedził nas tata Frania Rynkiewicza, który jest policjantem w KPP w Olecku. W bieżącym tygodniu rozmawialiśmy w przedszkolu na temat bezpieczeństwa dzieci w różnych sytuacjach życia codziennego, a wizyta policjanta była dopełnieniem i utrwaleniem wiadomości na ten temat.

01.10.2015 r. - Światowy Dzień Muzyki w przedszkolu
"Słychać śpiew wśród naszych sal, to muzyki wielki czar" - tak rozpoczęliśmy 1 października 2015 r. Światowy Dzień Muzyki w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi. Tego dnia najmłodsze grupy "Wesołe skrzaty" oraz "Krasnale" miały okazję zapoznać się i usłyszeć na żywo dźwięki instrumentu jakim jest trąbka, ponieważ odwiedził nas tata Karolinki - pan Piotr Marciniak, który jest nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Olecku.

30.09.2015 r. - Dzień Chłopaka w przedszkolu
W dniu 30 września 2015 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Tego dnia świętowały wszystkie dzieci: małe i duże. Zorganizowano wiele zabaw i konkursów tak, aby każdy chłopak mógł się wykazać sprawnością. Odbyły się zabawy, gry i konkursy, przy których wszyscy świetnie się bawili.

25.09.2015 r. - Nadleśnictwo Olecko "Leśny zakątek"
W dniu 25 września przedszkolaki z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi z grupy "Motylki" wybrały się na wycieczkę do obiektu dydaktycznego "Zakątek leśny" znajdującego się przy siedzibie Nadleśnictwa w Olecku. Po obiekcie oprowadził nas pan Piotr Wydra, który zaproponował dzieciom wspólną zabawę przy interaktywnych tablicach dydaktycznych, nawiązujących do tematyki leśnej.

21.09.2015r. - Dzień Przedszkolaka
"W Dniu Przedszkolaka jesień witamy, optymistycznie i zdrowo czas spędzamy" - pod takim hasłem przedszkolaki bawiły się na festynie jesiennym, który zorganizowało nasze przedszkole z udziałem rodziców.

18.09.2015 - Ekoludki na pierwszej wycieczce w nowym roku szkolnym
Dnia 18.09.2015 r. przedszkolaki z grupy Ekoludki wybrały się na wycieczkę autokarową do Możnych na zaproszenie mamy Daniela - pani Moniki Pardo. Korzystając ze sprzyjającej pogody dzieci spędziły czas na grach zabawach ruchowych na boisku.

18.09.2015 - Pyszne witaminki - robimy sałatkę owocową.
18 września 2015 r. przedszkolaki z grupy "Motylki" na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną owocową sałatkę. Na degustację zaprosiliśmy panią wicedyrektor Danutę Paukszt. Panie pochwaliły dzieci za wspaniałą pracę i pyszną sałatkę.

17.06.2015 - IX Festyn Integracyjny „Kids 4 Kids
W dniu 17 czerwca grupa Motylki uczestniczyła w IX Festynie Integracyjnym „Kids 4 Kids, dzieci-dzieciom” organizowanym przez PCWE PP-P w Olecku. Wszystkie zabawy i konkurencje opatrzone były nagrodą w postaci słodkości. Każdy uczestnik festynu, który zdobył 8 stempli na karcie zabaw mógł wziąć udział w losowaniu nagród.

15.06.2015 r. - Festyn Rodzinny
W poniedziałek 15 czerwca 2015 r. nasze przedszkole we współpracy z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct działającym przy Warmińsko- Mazurskiej Izbie Rolniczej zorganizowało Festyn Rodzinny pod hasłem „My dzieci Unii Europejskiej”.

29.05.2015 - Ciekawe zajęcia w bibliotece. W maju dzieci z grupy „Ekoludki” wybrały się do Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Olecku, a tam spotkała je miła niespodzianka. Poznały przygody małego, sympatycznego wróbelka Elemelka, które przeczytała im pani bibliotekarka.

1.06.2015 r. - Dzień Dziecka. Długo oczekiwaną, piękną pogodą przywitał nas czerwiec, a wraz z nim ulubione święto naszych milusińskich - Dzień Dziecka. Na zaproszenie ratowników WOPR przedszkolaki gościły na plaży miejskiej, gdzie jak co roku czekały na nie niecodzienne atrakcje.

27.05 2015 r. - Wycieczka do Sypitek W środę 27 maja już od rana przedszkolaki były podekscytowane wyjazdem na długą wycieczkę, którą zorganizowała Rada Rodziców z okazji Dnia Dziecka. Cztery autokary naszych przedszkolaków wyruszyły do Ełku, gdzie przesiadły się do kolejki wąskotorowej, która zawiozła dzieci do miejscowości Sypitki.

22 - 26.05. 2015r. Dni Rodziny w przedszkolu. Jak co roku, w naszym przedszkolu bardzo uroczyście obchodziliśmy Dni Rodziny. Każda grupa przygotowała swoim kochanym rodzicom własnoręcznie wykonane laurki, drobne upominki, bukieciki pachnących kwiatów.

25. 05. 2015r. - dzieci z grupy „Biedronki” odwiedziły zakład ogrodniczy pani E. Gołębiewskiej w Olecku. W poniedziałek, 25. 05. 2015r., dzieci z grupy „Biedronki” odwiedziły zakład ogrodniczy pani E. Gołębiewskiej. Wycieczka była okazją do poznania sposobu uprawy różnego rodzaju warzyw, ziół oraz pięknych kwiatów.

22.05.2015 r. - Biedroneczki i Pszczółki w bibliotece! 22
Dn. 22.05.2015 r. nasze przedszkolaki wraz z wychowawczyniami udały się do Miejsko – Powiatowej Biblioteki w Olecku. Dzieci z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem.

20.05.2015 r. - Pszczółki w świecie muzyki. Dnia 20.05.2015 r. dzieci z grupy Pszczółki odwiedzili rodzice Jędrusia Topolskiego, którzy zabrali nasze przedszkolaki w zaczarowany świat muzyki. Podczas spotkania dzieci miały okazję posłuchać utworów granych na flecie poprzecznym oraz gitarze elektrycznej.

11. 05. - 15. 05. 2015r. Podróż po krajach Unii Europejskiej W dniach od 11.05.2015r. do 15.05. 2015r., w naszym przedszkolu (Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku), obchodzony był Tydzień Europejski, w ramach którego, odbyły się multimedialne prezentacje prowadzone przez pana Dawida Bondarenko – konsultanta PIE Olecko...

13.05.2015r. „O dobrym zachowaniu”- teatrzyk.
W naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne połączone z warsztatami dla dzieci przygotowane przez Teatrzyk „Smyk” z Białegostoku. Bohaterką przedstawienia była pomocna księżniczka, do której przychodziły dzieci nie radzące sobie ze swoimi słabościami i problemami: niegrzeczna dziewczynka, brudas, łakomczuch i rozrabiaka.

12. 05. 2015 Pszczółki z wizytą w Powiatowej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej Dn. 12. 05. 2015 r. dzieci z grupy Pszczółki wybrały się na bardzo ciekawą wycieczkę. Była to wycieczka do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olecku.

11.05.2015 - Dzieci z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku z wielkim entuzjazmem przyłączyły się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Optymizmu. Swoje dobre nastawienie do świata i ludzi dzieci okazały śpiewem, wspólnymi zabawami oraz barwnymi strojami w kolorach tęczy.

28.04.2015 - Wycieczka do Puszczy Boreckiej Korzystając z pięknej pogody, dzieci z grupy Pszczółki wybrały się na pełną niezapomnianych wrażeń wycieczkę do Puszczy Boreckiej. Do puszczy zaprosili nas Państwo Sylwia i Jarosław Walentukiewicz, rodzice optymisty tygodnia - Łukasza.

22.04.2015 Światowy Dzień Ziemi Światowy Dzień Ziemi, to nazwa akcji prowadzonej corocznie wiosną w naszym przedszkolu, których celem jest promowanie postaw ekologicznych pod hasłem: „ ZIEMIA TO NASZ RAJ, WIĘC O NIEGO DBAJ”.

16.04.2015 r. – Wizyta żołnierza u Biedroneczek W czwartek 16 kwietnia 2015 roku gościliśmy w naszym przedszkolu żołnierza Karola Skibickiego, kaprala z Jednostki Wojskowej 4808 w Gołdapi. Pan Karol Skibicki jest tatą Adama, odwiedził nas w ramach realizacji programu „Optymista Tygodnia”. W spotkaniu wzięły udział przedszkolaki z grupy „Biedroneczki”, „Kropelki” i „Ekoludki”.

15.04. 2015r. - Konkurs piosenki przedszkolnej „Tęczowe Nutki” W środę, (15. 04. 2015r.) w ROK „Mazury Garbate” w Olecku, odbył się kolejny konkurs piosenki przedszkolnej „Tęczowe nutki”, zorganizowany przez nasze przedszkole. Wszystkich zebranych powitała pani dyrektor Małgorzata Puchalska oraz pan burmistrz Wacław Olszewski.

11.04.2015 - Otwarta sobota w naszym przedszkolu. Pomimo soboty, 11.04.2015 r., nasze przedszkole (Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku) tętniło życiem. Już po raz drugi tej wiosny w przedszkolu pojawili się rodzice z dziećmi, które już niedługo zostaną przedszkolakami.

10.04.2015 r. - Ekoludki w WTZ.  „EKOLUDKI” miały okazję uczestniczyć w niecodziennych zajęciach w Warsztatach Terapii Zajęciowej. W pracowni rękodzieła artystycznego, instruktor terapii p. Agnieszka Sznurkowska uczyła jak nadawać glinie dowolne kształty. Przy okazji dzieci dowiedziały się na temat technik ceramicznych i wypalania gliny.

09.04.2015 - Pierwsza pomoc w Bajkolandii.  Nasze przedszkolaki obejrzały spektakl teatralny przygotowany przez białostockie Studio Teatralne. Przedstawienie zawierało treści dotyczące bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach życia codziennego.

01.04.2015 - Wizyta Wielkanocnego Zajączka  Zgodnie z tradycją w środę 1 kwietnia nasze przedszkolaki odwiedził Wielkanocny Zajączek. Złożył wizytę w każdej grupie. Zaopatrzony był w długo wyczekiwane przez dzieci prezenty. Zajączek obejrzał występy przedszkolaków – wielkanocne piosenki, wierszyki, a także bawił się z dziećmi w kole.

26.03.2015  - Kiermasz Wielkanocny Na kilka dni przed Wielkanocą zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu KIERMASZ WIELKANOCNY. Można było kupić niepowtarzalne ozdoby świąteczne oraz przepyszne ciasta upieczone przez nasze panie. Zebrane pieniądze w kwocie 350 złotych zostaną przeznaczone na potrzeby przedszkola.

21.03.2015 Otwarta Sobota W sobotę 21.03.2015 r. nasze przedszkole gościło Rodziców z dziećmi, które od września mają zamiar stać się prawdziwymi przedszkolakami. Liczne grono maluchów witały zajączki, które częstowały lizakami. Dzieci miały okazję obejrzeć wiosenny występ najstarszych przedszkolaków, bawiły się przy muzyce...

20.03.2015 Witaj wiosno! Astronomiczna wiosna przyszła do nas w piątek 20 marca. Tego dnia wszystkie przedszkolaki z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku wybrały się na jej powitanie w wiosennym , barwnym korowodzie ulicami miasta nad rzekę.

16.03.2015 Pszczółki w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Ddzieci z grupy Pszczółki wybrały się na wycieczkę do Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Olecku. Przedszkolaki zostały zaproszone przez mamę Zosi Wiśniewskiej – Joannę Wiśniewską, która w poradni jest psychologiem.

16.03.2015 r.Grupa „Biedroneczki” gościła w Hali Lega –
W poniedziałek (16.03.2015 r.) czterolatki z grupy „Biedroneczki” uczestniczyły w wycieczce do oleckiej Hali Lega. Wybraliśmy się tam na zaproszenie mamy Nikoli Adamczyk – Optymistki Tygodnia. Po przybyciu do hali dzieci pod przewodnictwem Pani Joanny rozpoczęły zwiedzanie obiektu.

23.02.2015 r.  - Teatrzyk  „O niesfornym Antku” – to tytuł przedstawienia teatralnego, przygotowanego przez białostockie Studio Artystyczne „Smyk”, które obejrzały nasze przedszkolaki. Przedstawienie przekazało przedszkolakom treści wychowawcze dotyczące właściwego zachowania się w różnych sytuacjach życia codziennego, a szczególnie w kontaktach koleżeńskich.

16.02.2015 r. - Pszczółki robią sok!  Dzieci z grupy Pszczółki doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Z myślą o witaminkach, dn. 16.02.2015 r. postanowiliśmy zrobić sok marchwiowo - jabłkowy.

11.02.2015 r. - Pszczółki w hurtowni warzyw i owoców.   Dnia 11.02.2015 r. przedszkolaki z grupy Pszczółki wybrały się na wycieczkę do hurtowni warzywno – owocowej, do której zaprosili nas rodzice Danielka w ramach realizacji programu Optymista Tygodnia.

27.01.2015 r. Ekoludki lepią bałwana. Korzystając z uroków zimy, która na początku poskąpiła nam śniegu, spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu. Zima nie wymusza na nas braku aktywności, wręcz przeciwnie, śnieg zachęca do zabaw i szaleństwa.

16.01.2015 „Ekoludki” w szkole Fakt pójścia do szkoły stanowi ważny moment w życiu dziecka. Jak poradzi ono sobie w nowej rzeczywistości, zależy od stopnia jego gotowości do podjęcia nauki w szkole. Wizyta w Szkole Podstawowej nr 3 w Olecku, udział w lekcji, to ukazanie dzieciom przyjaznej szkoły, która zapewnia poczucie bezpieczeństwa.

23.01.2015r.  Bal w przedszkolu dzisiaj… Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest to impreza bardzo lubiana przez dzieci, dostarczająca im wielu przeżyć i radości. Tak było również i tym razem. 23 stycznia 2015 r. był w naszym przedszkolu dniem wyjątkowym, na który wszyscy czekali z wielką niecierpliwością.

20 – 22.01.2015 r. – Dzień Babci i Dziadka Dla mojej Babuni, Dla mojego Dziadka Mnóstwo życzeń słodkich Tak, jak czekoladka… Te i inne słoneczne życzenia składały nasze przedszkolaki na uroczystościach zorganizowanych we wszystkich grupach wiekowych w dniach 20 – 22.01.2015 r.

19.01.2015 r. - „Śniegowy Bałwanek” 19 stycznia 2015 r. przedszkolaki obejrzały spektakl teatralny przygotowany przez Studio Artystyczne „Narwal”. Przedstawienie dostarczyło dzieciom wielu artystycznych wrażeń, ale nie tylko. Zawierało również treści dydaktyczne: przedszkolaki utrwaliły niektóre pojęcia z zakresu edukacji matematycznej...

13.01.2015 r. - IX Powiatowy Konkurs Kolęd 13 stycznia 2015 r. dzieci z naszego przedszkola – Julia Szymulewska i Wojtek Szałkowski wzięli udział w IX Powiatowym Konkursie Kolęd, który odbył się w Zespole Szkół w Olecku. Wprawdzie dzieci nie zajęły żadnego miejsca, ale wykazały się ogromną wrażliwością, radością i talentem.

Archiwum galerii z 2014 roku

Archiwum galerii z 2013 roku

Archiwum galerii z 2012 roku

Archiwum galerii z 2011 roku

Archiwum galerii z 2010 roku

Archiwum galerii z 2009 roku

Archiwum galerii z 2008 roku

 

  Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w OleckuOstatnia aktualizacja: 2015-06-19