.


 
Strona główna
O nas
O nas
Cele i zadania
Kadra przedszkola
Dekalog przedszkolaka
Rozkład dnia
Wyprawka przedszkolaka
Galeria fotografii
Kontakt z nami

 

Aktualności

17.09.2015 UBEZPIECZENIE DZIECI W ROKU SZKOLNYM 2015/2016 Poniżej, w załączonych plikach, znajdą Państwo ogólne warunki ubezpieczenia. Zakres ubezpieczenia - Opcja Ochrona Plus znajduje się na stronach 8 - 10, zaś Opcje Dodatkowe, rozszerzające na stronach 11 - 14.
Zgłoszenie roszczenia można dokonać online oraz w formie tradycyjnej, tj. papierowej.
1. Szkodę w przypadku online należy zgłosić za pomocą linku: https://klient.interrisk.pl/zgloszenieszkody/1
Aby przyspieszyć proces rejestracji szkód w Call Center proszę zgłaszać szkody z Edu Plus za pomocą:
- formularza online, dostępnego na stronie www.interrisk.pl lub
- adresu mailowego Interrisk.Szkody@vigekspert.pl lub crow_ir@vigekspert.pl
W obu powyższych przypadkach należy zeskanować dokumentację medyczną i załączyć do formularza online lub e-maila.
2. Zgłaszając roszczenie w formie papierowej należy wypełnić załączone druki. Druk nr 1 musi być potwierdzony przez Placówkę ubezpieczającą.
Druk nr 2 wypełniamy wówczas, jeśli zgłaszamy roszczenie z Opcji Dodatkowych.
Wypełnione druki należy przesłać/dostarczyć na adres: Ubezpieczenia - szkody
ul. Wojska Polskiego 65, 19-300 Ełk
Pliki do pobrania:
Druk nr 1 - Zgłoszenie roszczenia
Druk nr 2 - Zgłoszenie roszczenia opcja dodatkowa
Ogólne warunki ubezpieczenia
Zakres ubezpieczenia

 IX Festyn Integracyjny „Kids 4 Kids - 2015.06.17 W dniu 17 czerwca grupa Motylki uczestniczyła w IX Festynie Integracyjnym „Kids 4 Kids, dzieci-dzieciom” organizowanym przez PCWE PP-P w Olecku. Wszystkie zabawy i konkurencje opatrzone były nagrodą w postaci słodkości. Każdy uczestnik festynu, który zdobył 8 stempli na karcie zabaw mógł wziąć udział w losowaniu nagród.

15.06.2015 r. - Festyn Rodzinny W poniedziałek 15 czerwca 2015 r. nasze przedszkole we współpracy z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct działającym przy Warmińsko- Mazurskiej Izbie Rolniczej zorganizowało Festyn Rodzinny pod hasłem „My dzieci Unii Europejskiej”.

12.06.2015 XIV Przegląd Twórczości Dziecięcej „Scena Przedszkolaka” Przez dwa dni (9. 06. - 10. 06. 2015 r.) nasze przedszkole uczestniczyło w Przeglądzie Twórczości Dziecięcej „Scena Przedszkolaka”, organizowanym przez ROK „Mazury Garbate” w Olecku. Każda grupa przedszkolna wykonała program artystyczny (piosenkę, taniec, zabawę ze śpiewem, krótki spektakl teatralny). Dzieci prezentowały się wspaniale, w pięknie wykonanych strojach, dostarczając niezapomnianych przeżyć zgromadzonej widowni. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, słodycze, statuetkę „Meluzynki”, oraz nagrody rzeczowe w postaci książek i gier planszowych.

8.06.2015 r. - Animacje 8 czerwca wszystkie grupy wiekowe obejrzały w kinie ROK „Mazury Garbate” cykl dziesięciu krótkich filmików animowanych. Z treści obejrzanych bajeczek dzieci dowiedziały się między innymi o tym, że warto pomagać innym, trzeba wierzyć we własne możliwości oraz jak wielka jest wartość przyjaźni. Oprócz treści wychowawczych seans dostarczył dzieciom wielu wrażeń artystycznych i estetycznych.

29.05.2015 - Ciekawe zajęcia w bibliotece. W maju dzieci z grupy „Ekoludki” wybrały się do Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Olecku, a tam spotkała je miła niespodzianka. Poznały przygody małego, sympatycznego wróbelka Elemelka, które przeczytała im pani bibliotekarka.

1.06.2015 r. - Dzień Dziecka. Długo oczekiwaną, piękną pogodą przywitał nas czerwiec, a wraz z nim ulubione święto naszych milusińskich - Dzień Dziecka. Na zaproszenie ratowników WOPR przedszkolaki gościły na plaży miejskiej, gdzie jak co roku czekały na nie niecodzienne atrakcje.

27.05 2015 r. - Wycieczka do Sypitek W środę 27 maja już od rana przedszkolaki były podekscytowane wyjazdem na długą wycieczkę, którą zorganizowała Rada Rodziców z okazji Dnia Dziecka. Cztery autokary naszych przedszkolaków wyruszyły do Ełku, gdzie przesiadły się do kolejki wąskotorowej, która zawiozła dzieci do miejscowości Sypitki.

22 - 26.05. 2015r. Dni Rodziny w przedszkolu. Jak co roku, w naszym przedszkolu bardzo uroczyście obchodziliśmy Dni Rodziny. Każda grupa przygotowała swoim kochanym rodzicom własnoręcznie wykonane laurki, drobne upominki, bukieciki pachnących kwiatów.

25. 05. 2015r. - dzieci z grupy „Biedronki” odwiedziły zakład ogrodniczy pani E. Gołębiewskiej w Olecku. W poniedziałek, 25. 05. 2015r., dzieci z grupy „Biedronki” odwiedziły zakład ogrodniczy pani E. Gołębiewskiej. Wycieczka była okazją do poznania sposobu uprawy różnego rodzaju warzyw, ziół oraz pięknych kwiatów.

22.05.2015 r. - Biedroneczki i Pszczółki w bibliotece! 22
Dn. 22.05.2015 r. nasze przedszkolaki wraz z wychowawczyniami udały się do Miejsko – Powiatowej Biblioteki w Olecku. Dzieci z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem.

20.05.2015 r. - Pszczółki w świecie muzyki. Dnia 20.05.2015 r. dzieci z grupy Pszczółki odwiedzili rodzice Jędrusia Topolskiego, którzy zabrali nasze przedszkolaki w zaczarowany świat muzyki. Podczas spotkania dzieci miały okazję posłuchać utworów granych na flecie poprzecznym oraz gitarze elektrycznej.

11. 05. - 15. 05. 2015r. Podróż po krajach Unii Europejskiej W dniach od 11.05.2015r. do 15.05. 2015r., w naszym przedszkolu (Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku), obchodzony był Tydzień Europejski, w ramach którego, odbyły się multimedialne prezentacje prowadzone przez pana Dawida Bondarenko – konsultanta PIE Olecko...

15.05.2015r. - Spektakl teatralny „Małpia szkoła” Nasze przedszkolaki obejrzały spektakl teatralny w wykonaniu grupy teatralnej „Ananasy” działającej przy GOK „Mazury Garbate” . Barwna scenografia, świetna gra aktorska oraz stroje spowodowały, że dzieci oglądały przedstawienie z zapartym tchem, a jednocześnie dowiedziały się, że warto chodzić do szkoły...

13.05.2015r. „O dobrym zachowaniu”- teatrzyk.
W naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie teatralne połączone z warsztatami dla dzieci przygotowane przez Teatrzyk „Smyk” z Białegostoku. Bohaterką przedstawienia była pomocna księżniczka, do której przychodziły dzieci nie radzące sobie ze swoimi słabościami i problemami: niegrzeczna dziewczynka, brudas, łakomczuch i rozrabiaka.

12. 05. 2015 Pszczółki z wizytą w Powiatowej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej Dn. 12. 05. 2015 r. dzieci z grupy Pszczółki wybrały się na bardzo ciekawą wycieczkę. Była to wycieczka do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olecku.

11.05.2015 - Dzieci z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku z wielkim entuzjazmem przyłączyły się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Optymizmu. Swoje dobre nastawienie do świata i ludzi dzieci okazały śpiewem, wspólnymi zabawami oraz barwnymi strojami w kolorach tęczy.

28.04.2015 - Wycieczka do Puszczy Boreckiej Korzystając z pięknej pogody, dzieci z grupy Pszczółki wybrały się na pełną niezapomnianych wrażeń wycieczkę do Puszczy Boreckiej. Do puszczy zaprosili nas Państwo Sylwia i Jarosław Walentukiewicz, rodzice optymisty tygodnia - Łukasza.

22.04.2015 Światowy Dzień Ziemi Światowy Dzień Ziemi, to nazwa akcji prowadzonej corocznie wiosną w naszym przedszkolu, których celem jest promowanie postaw ekologicznych pod hasłem: „ ZIEMIA TO NASZ RAJ, WIĘC O NIEGO DBAJ”.

21.04.2015r. Pogadanka z dziećmi na temat prawidłowego odżywiania się  We wtorek 21 kwietnia w grupie 3- Latków „Krasnale” gościła pani intendent z naszego przedszkola - Ewa Godlewska, która przeprowadziła pogadankę z dziećmi na temat prawidłowego odżywiania się.

16.04.2015 r. – Wizyta żołnierza u Biedroneczek W czwartek 16 kwietnia 2015 roku gościliśmy w naszym przedszkolu żołnierza Karola Skibickiego, kaprala z Jednostki Wojskowej 4808 w Gołdapi. Pan Karol Skibicki jest tatą Adama, odwiedził nas w ramach realizacji programu „Optymista Tygodnia”. W spotkaniu wzięły udział przedszkolaki z grupy „Biedroneczki”, „Kropelki” i „Ekoludki”.

15.04. 2015r. - Konkurs piosenki przedszkolnej „Tęczowe Nutki” W środę, (15. 04. 2015r.) w ROK „Mazury Garbate” w Olecku, odbył się kolejny konkurs piosenki przedszkolnej „Tęczowe nutki”, zorganizowany przez nasze przedszkole. Wszystkich zebranych powitała pani dyrektor Małgorzata Puchalska oraz pan burmistrz Wacław Olszewski.

11.04.2015 - Otwarta sobota w naszym przedszkolu. Pomimo soboty, 11.04.2015 r., nasze przedszkole (Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku) tętniło życiem. Już po raz drugi tej wiosny w przedszkolu pojawili się rodzice z dziećmi, które już niedługo zostaną przedszkolakami.

10.04.2015 r. - Ekoludki w WTZ.  „EKOLUDKI” miały okazję uczestniczyć w niecodziennych zajęciach w Warsztatach Terapii Zajęciowej. W pracowni rękodzieła artystycznego, instruktor terapii p. Agnieszka Sznurkowska uczyła jak nadawać glinie dowolne kształty. Przy okazji dzieci dowiedziały się na temat technik ceramicznych i wypalania gliny.

09.04.2015 - Pierwsza pomoc w Bajkolandii.  Nasze przedszkolaki obejrzały spektakl teatralny przygotowany przez białostockie Studio Teatralne. Przedstawienie zawierało treści dotyczące bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach życia codziennego.

Głosuj na "Podwórko NIVEA"  http://nivea.pl/podworko/

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych,
dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa,
mnóstwo wiosennego optymizmu
oraz samych sukcesów
składają dyrekcja oraz pracownicy
Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku

01.04.2015 - Wizyta Wielkanocnego Zajączka  Zgodnie z tradycją w środę 1 kwietnia nasze przedszkolaki odwiedził Wielkanocny Zajączek. Złożył wizytę w każdej grupie. Zaopatrzony był w długo wyczekiwane przez dzieci prezenty. Zajączek obejrzał występy przedszkolaków – wielkanocne piosenki, wierszyki, a także bawił się z dziećmi w kole.

26.03.2015  - Kiermasz Wielkanocny Na kilka dni przed Wielkanocą zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu KIERMASZ WIELKANOCNY. Można było kupić niepowtarzalne ozdoby świąteczne oraz przepyszne ciasta upieczone przez nasze panie. Zebrane pieniądze w kwocie 350 złotych zostaną przeznaczone na potrzeby przedszkola.

23.03.2015 Czy to już Święta? W naszym przedszkolu w dniach 23 – 27.03.2015 r. odbywały się warsztaty z rodzicami w poszczególnych grupach, na których wykonywane zostały palmy wielkanocne, ozdabiane były jajka i robione mazurki. Spotkania cieszyły się dużą frekwencją i wspaniałą atmosferą.

21.03.2015 Otwarta Sobota W sobotę 21.03.2015 r. nasze przedszkole gościło Rodziców z dziećmi, które od września mają zamiar stać się prawdziwymi przedszkolakami. Liczne grono maluchów witały zajączki, które częstowały lizakami. Dzieci miały okazję obejrzeć wiosenny występ najstarszych przedszkolaków, bawiły się przy muzyce...

20.03.2015 Witaj wiosno! Astronomiczna wiosna przyszła do nas w piątek 20 marca. Tego dnia wszystkie przedszkolaki z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku wybrały się na jej powitanie w wiosennym , barwnym korowodzie ulicami miasta nad rzekę.

16.03.2015 Pszczółki w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Ddzieci z grupy Pszczółki wybrały się na wycieczkę do Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Olecku. Przedszkolaki zostały zaproszone przez mamę Zosi Wiśniewskiej – Joannę Wiśniewską, która w poradni jest psychologiem.

16.03.2015 r.Grupa „Biedroneczki” gościła w Hali Lega –
W poniedziałek (16.03.2015 r.) czterolatki z grupy „Biedroneczki” uczestniczyły w wycieczce do oleckiej Hali Lega. Wybraliśmy się tam na zaproszenie mamy Nikoli Adamczyk – Optymistki Tygodnia. Po przybyciu do hali dzieci pod przewodnictwem Pani Joanny rozpoczęły zwiedzanie obiektu.

23.02.2015 r.  - Teatrzyk  „O niesfornym Antku” – to tytuł przedstawienia teatralnego, przygotowanego przez białostockie Studio Artystyczne „Smyk”, które obejrzały nasze przedszkolaki. Przedstawienie przekazało przedszkolakom treści wychowawcze dotyczące właściwego zachowania się w różnych sytuacjach życia codziennego, a szczególnie w kontaktach koleżeńskich.

16.02.2015 r. - pszczółki robią sok!  Dzieci z grupy Pszczółki doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Z myślą o witaminkach, dn. 16.02.2015 r. postanowiliśmy zrobić sok marchwiowo - jabłkowy.

W dniach 16.02.2015 r. – 20.03.2015 r. rodzice dzieci uczęszczających do Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku składają deklaracje kontynuacji edukacji przedszkolnej w roku szkolnym 2015/2016.
Deklaracje przyjmowane są w sekretariacie przedszkola w godz. 7:30 – 13.30.

Wzór deklaracji dostępny jest u nauczycielek grup lub na stronie internetowej naszej placówki.
Zarządzenie - ustalenie terminów rekrutacji do przedszkoli

11.02.2015 r. - Pszczółki w hurtowni warzyw i owoców. Dnia 11.02.2015 r. przedszkolaki z grupy Pszczółki wybrały się na wycieczkę do hurtowni warzywno – owocowej, do której zaprosili nas rodzice Danielka w ramach realizacji programu Optymista Tygodnia.

27.01.2015 r. - Ekoludki lepią bałwana. Korzystając z uroków zimy, która na początku poskąpiła nam śniegu, spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu. Zima nie wymusza na nas braku aktywności, wręcz przeciwnie, śnieg zachęca do zabaw i szaleństwa.

02.02.2015 Konsultacje społeczne kryteriów przyjęcia do publicznych przedszkoli. Burmistrz Olecka zaprasza mieszkańców Gminy Olecko do konsultacji społecznych projektu uchwały w sprawie określenia kryteriów obowiązujących w drugim etapie procesu rekrutacyjnego do przedszkola, oddziałów przedszkolnych .... .

16.01.2015 „Ekoludki” w szkole Fakt pójścia do szkoły stanowi ważny moment w życiu dziecka. Jak poradzi ono sobie w nowej rzeczywistości, zależy od stopnia jego gotowości do podjęcia nauki w szkole. Wizyta w Szkole Podstawowej nr 3 w Olecku, udział w lekcji, to ukazanie dzieciom przyjaznej szkoły, która zapewnia poczucie bezpieczeństwa.

23.01.2015r.  Bal w przedszkolu dzisiaj… Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest to impreza bardzo lubiana przez dzieci, dostarczająca im wielu przeżyć i radości. Tak było również i tym razem. 23 stycznia 2015 r. był w naszym przedszkolu dniem wyjątkowym, na który wszyscy czekali z wielką niecierpliwością.

20 – 22.01.2015 r. – Dzień Babci i Dziadka Dla mojej Babuni, Dla mojego Dziadka Mnóstwo życzeń słodkich Tak, jak czekoladka… Te i inne słoneczne życzenia składały nasze przedszkolaki na uroczystościach zorganizowanych we wszystkich grupach wiekowych w dniach 20 – 22.01.2015 r.

19.01.2015 r. - „Śniegowy Bałwanek” 19 stycznia 2015 r. przedszkolaki obejrzały spektakl teatralny przygotowany przez Studio Artystyczne „Narwal”. Przedstawienie dostarczyło dzieciom wielu artystycznych wrażeń, ale nie tylko. Zawierało również treści dydaktyczne: przedszkolaki utrwaliły niektóre pojęcia z zakresu edukacji matematycznej...

13.01.2015 r. - IX Powiatowy Konkurs Kolęd 13 stycznia 2015 r. dzieci z naszego przedszkola – Julia Szymulewska i Wojtek Szałkowski wzięli udział w IX Powiatowym Konkursie Kolęd, który odbył się w Zespole Szkół w Olecku. Wprawdzie dzieci nie zajęły żadnego miejsca, ale wykazały się ogromną wrażliwością, radością i talentem.

Archiwum aktualności 2014

 

  Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w OleckuOstatnia aktualizacja: 2015-06-19